Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.00 PLN
Producent: Wira

Pyłek kwiatowy powstaje w wyniku zbierania przez pszczoły pyłków kwitnących roślin. Zebrane pyłki są częściowo przetwarzane przez pszczoły do postaci małych kuleczek, w których znajduje się ok. 100 tysięcy ziaren pyłków.

Pyłek kwiatowy jest bogatym źródłem witamin i składników odżywczych. Jego stosowanie zaleca się osobom po przebyciu długotrwałych chorób i kuracji, osobom przemęczonym i czującym spadek koncentracji.

W pyłku pszczelim znajdują się następujące witaminy: A, B1, B2, B3, E, C, B6, PP, P, D, H, B12, kwas foliowy, inozytol, biotynę, kwas pantotenowy, kwercytynę.

Pyłek jest bogaty w wiele składników mineralnych: makroelementów i mikroelementów, jak: potas, fosfor, wapń, magnez, sód, krzem, mangan, żelazo, miedź, cynk, jod, selen i inne. 

Zalecane stosowanie: 3 razy dziennie, 30 minut przed posiłkiem. Dla zwiększenia przyswajalności, powinno się go dokładnie przeżuwać.

Profilaktycznie wystarczy przyjmować 1 czubatą łyżeczkę dziennie. Można dodawać do herbaty, wody, czy soku. Przed spożyciem można zmielić pyłek. Właściwości pyłku, będą bardziej odczuwalne w połączeniu go z miodem, np. słodząc herbatę.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...